Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

 

 Kamyszowe kokietowanie i upatrywanie w lewicy wroga, a potem Schetynowa decyzja o porzuceniu pomysłu stworzenia Wielkiej Antypisowskiej Koalicji bez SLD, Razem i Wiosny wywołały polityczną palpitację u tych, którzy „mają serce po lewej stronie”. Ale ta krótkotrwała arytmia stała się lekarstwem dla Biedronia, Zandberga i Czarzastego, którzy od pewnego czasu udawali, że ich zaplecza polityczne różnią się i wzajemnie nie tolerują. Różniły się faktycznie tylko postawami członków tych struktur, bo tak naprawdę programy były podobne, a ich myślenie wspólne, oparte na wrażliwości społecznej i wartościach lewicowych. Tolerancja zawsze była po lewej stronie i tu konfliktu nie ma i nie będzie. W rezultacie liderzy największych partii polskiej Lewicy siedli do stołu i dogadali się. I to lewicowe gremium postawiło diagnozę rewitalizacji wspólnej listy, która faktycznie jest jedynym lekarstwem na pisowską chorobę w Polsce.

Kamyszowy PSL i Schetynowa PO swoimi decyzjami ugruntowują istniejący stan polityczny i z ich deklaracji nie wynika jasno, czy są „za” czy „przeciw” temu co zamierza robić prawica w kraju.

PSL wręcz zawadiacko mruga do PiS zapraszając do swojej Koalicji Polskiej wszystkie siły narodowe i prawicowe, licząc, że w przyszłości da im to szansę na wejście w mariaż z partiami skupionymi wokół Kaczyńskiego, którym wyborcze wróżki przepowiadają sukces wyborczy.

Platforma – pomimo ostrych krytyk pod adresem rządzących – godzi się na istniejący stan rzeczy w Polsce, bo przecież sama nie jest w stanie pokonać obozu zjednoczonej prawicy, nawet z byłymi członkami partii lewicowych czy PiS w swoich szeregach. I dziwi, że do tej pory obecność tych osób nikomu w Platformie nie przeszkadzała. A może to zdobycie przez ludzi lewicy 5 mandatów do Parlamentu Europejskiego zadziałało na „skrajnie prawicową” część PO jak płachta na byka i wystraszyło PSL oraz konserwatystów z opozycji, „że na ich plecach” Lewica odradza się skutecznie i odnosi sukcesy? Czy to tylko retoryczny strach, czy może obawa przed utratą mandatów Sejmie?

 A może dlatego, że polska Lewica mówi o świeckim państwie, dbaniu o prawa kobiet, dostosowaniu prawa do aborcji do  poziomu europejskiego, uznawaniu związków partnerskich, wyższych pensjach,  8-godzinnym czasie pracy i trosce o prawa pracowników, skutecznych związkach zawodowych, bezpłatnej i szybkiej służbie zdrowia, progresywnych podatkach i dbałości o ekologiczne otoczenie  są celami, których boi się polska Prawica,  Platforma i PSL ? To cele na miarę XXI wieku i istotne dla każdego myślącego i wrażliwego europejczyka, Polaka.

Te właśnie argumenty są fundamentem, na których Koalicja Lewicowa powinna zbudować swoja nową pozycję w Polskim Sejmie. I to właśnie ona ma być siłą, „która nie kłania się ani biskupom, ani wielkiemu biznesowi.  Po czterech latach rządów konserwatywnej prawicy Polacy potrzebują lewicy na europejską miarę. A taką proponują trzej "lewicowi tenorzy": Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg i Robert Biedroń”.

I nie potrzeba tu wielkiej filozofii czy wyborczego zadęcia, jakie przed laty oferował Ruch Palikota – w gruncie rzeczy rozkładający lewicę „na łopatki” albo - obecna gwiazda „piswizji” - Magdalena Ogórek. Potrzeba kontaktu z ludźmi, rozumienia ich problemów, a przede wszystkim uczciwego, powtarzam - solidnego i sprawiedliwego przedstawiania i oceniania rzeczywistości w połączeniu z realizację celów lewicy – da pozytywny efekt. Troska o ludzi pracy najemnej, bowiem tych w Polsce jest najwięcej, i to o ich interesy należy zadbać z właściwą Lewicy wrażliwością. Wówczas nie straszna będzie nam prawica. I o tym trzeba pamiętać nie tylko w kampanii wyborczej, ale zawsze.

Tak więc solidną, uczciwą i sprawiedliwą – lewą marsz ! Prawą lewą marsz!

Trybuna nr 144-145/2019  22.07.2019

Moje podróże

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20