Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

 

 

Area, Prljavo Kazaliśte i Bajaga & Instruktori  zagrali i zaśpiewali w  ubiegłą sobotę w hali Borisa Trajkovskiego w macedońskim Skopje.  Ta bałkańska mieszanka muzyki zgromadziła kilka tysięcy fanów, bo sam tytuł tego koncertu " All You need is love " nie tylko był swoistym magnesem. ale gwarantował, że miłość, która jest spiritus movens twórczości tych artystów - będzie płynęła z muzycznej sceny. I tak rzeczywiście było.  Macedońska Area była swoistym supportem przed znanymi i popularnymi na Bałkanach grupami. Były więc w ich wykonaniu : "Odvedi Me", "Frekvencija na ljubovta" i "Site Moi Sliki" i inne przeboje.

 

 

Potem chorwacki Prljavo Kazaliśte ( Brudny Teatr) zawładnął sceną na ponad dwie godziny. Było - jak zwykle głośno i radośnie - a przy tym ciekawie, bowiem istniejący od 1979 roku zespół utrzymuje to samo, nie zmienne, brzmienie i ich muzyka oraz wykonania piosenek nie ewoluują, nawet w trudnej do nagłośnienia hali w Skopje. " Pisma Ljubavna", " Kise jesenje" " Ne zovi, mama, doktora", " Mi plesemo", " Sve je lako kad si mlad", Marina"," Mi pijemo" i kolejne przeboje było zaśpiewane wspólnie z publicznością. Łatwa, lekka i miło brzmiąca muzyka z lat 80-tych jest łatwo przyswajalna i budzi pozytywne emocje  u każdego, stąd ich popularność i znajomość niemal przez każdego mieszkańca byłej Jugosławii jak i młodych ludzi. Jasenko Hura założyciel i lider grupy ma niespożyte siły i potrafił porwać do zabawy.

 

Główną gwiazdą wieczoru byli Bajaga & Instruktori. Koncert zaczęli o godz. 0.45 w niedzielę już. 33 lata na scenie Bajagi i jego muzyków to ciągle ta sama liryczna i sentymentalna, wręcz nostalgiczna  nuta przerywana niekiedy głośniejszym i ostrzejszym brzmieniem rockowym. "Kad hodaś" - powstały jeszcze gdy Bajaga grał i śpiewał w Riblijej Ćorbie udowodnił, że muzyka się nie starzeje mimo upływu lat i publiczność lubi wtórować artystom podczas wykonywania tego przeboju, który wszedł już do kanonu tzw. jugosłowiańskiego rocka. A potem były już tylko kolejne bezdyskusyjne hity: " "Verujem - ne verujem", " Na vrhovima prstiju ", "Tiśina", "Tamara", "Moji drugovi" . I pomimo, że " Godine Prolaze ( Lata mijają)" Momćilo Bajagić "Bajaga", Mirosław Cvetković,  Żika Milenković, Saśa Lokner, Ceda Macura i Marko Njeżić są w doskonałej formie i potrafią bawić się razem z publicznością do białego rana. W dodatku Żika Milenković, w jakże oddającej prawdę o życiu, piosence "Żivot je nekad siv,nekad żut ( życie czasem jest szare, a czasem żółte - wesołe)" wprowadza wszystkich w stan powszechnej radości.

Koncert był swoistym nocnym maratonem piosenek o miłości, jej marzeniach, westchnieniach, czułościach i tęsknotach. Taki bałkański imperatyw (?). Feeria barw jako oprawa tego muzycznego misterium dopełniała przebojów. Jedynym mankamentem widowiska była akustyka, z którą nie poradzili sobie fachowcy nagłaśniający Bajagę & Instruktorów. A pozostała reszta  odpowiadała i była podporządkowana muzycznie tytułowi "all You need is love" . Miłości  na Bałkanach.

Moje podróże

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20