Jacek Gallant oficjalna strona

Warto wiedzieć

16 rzeczy, które należy robić przed rozpoczęciem pracy

Pierwsze godziny po przebudzeniu mogą mieć znaczący wpływ na naszą produktywność w ciągu całego dnia roboczego. Ważne jest, więc, by wykształcić w sobie kilka nawyków, które pomogą w osiągnięciu sukcesu.

Więcej…
 

9 rzeczy, których nie powinien mówić szef

Dobry szef, to taki, który cieszy się wśród pracowników zaufaniem i szacunkiem. Oto 9 rzeczy, których nigdy nie powinien mówić, by ich nie stracić:

Więcej…
 

Czego chce pupil, gdy się ociera?

Ocieranie się o przedmioty, inne zwierzęta lub ludzi jest zachowaniem najczęściej przypisywanym kotom, które przychodzą się „łasić”. Robią to w sposób bardzo charakterystyczny, pełny wdzięku i delikatności. Okazuje się, że psy ocierają się o inne osobniki równie często jak kocia konkurencja, lecz w nieco inny, czasami wręcz brutalny, sposób.

Więcej…
 

Niezwykły aromat trawy żubrowej

Aromatyzowana trawą żubrową wódka o silnym, leśnym zapachu to nasz towar eksportowy. W każdej butelce Żubrówki zanurzone jest równo przycięte dziko rosnące źdźbło.

Więcej…
 

Śpisz mniej niż 6 godzin dziennie?

Nawet gdy nasza waga utrzymuje się w normie, a ryzyko bezdechu sennego jest niskie, prawdopodobieństwo wystąpienia udaru może znacznie wzrosnąć, jeżeli mamy w zwyczaju spać krócej niż sześć godzin na dobę - przekonują naukowcy z Uniwersytetu Alabamy w Birmingham.

Obserwacje prowadzone przez trzy lata wśród 5666 aktywnych zawodowo osób w średnim wieku i starszych wykazały, że sam niedobór snu może być zwiastunem czynników ryzyka udaru.

Więcej…
 

Która grupa krwi jest najbardziej narażona na choroby nowotworowe?

Dzieje ludzkości to jak wiadomo długa ścieżka ewolucji, która miała służyć opracowaniu najskuteczniejszego sposobu przetrwania. Od lat w naukowym świecie funkcjonuje teoria, potwierdzana przez kolejne badania, że nasza podatność na różne choroby, siła układu odpornościowego, a nawet predyspozycje metaboliczne są zależne od grupy krwi.

Więcej…
 
Strona 1 z 2
Jesteś tutaj: Strona główna Warto wiedzieć