Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

 

ONZ – zaskoczyła mnie odważną decyzją, godząc się na otwarcie konfliktu z  potomkiem hodowców bydła, a dziś dyktatorem libijskim Muammarem Kaddafim. Oby „Świt Odysei”  koalicja sił USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanady i Włoch nie przeistoczył się w zarzewie wojny w Europie.

 

Lech Wałęsa zaskoczył mnie swoimi.....okularami. Nobliwy, elegancki i jak zwykle charyzmatyczny,  prawdopodobnie skorzystał z podpowiedzi dobrego optyka.  Bronisław Komorowski – Prezydent  Polski – powalił mnie znajomością ortografii, co jest niezwykłą niespodzianką. Tu zabrakło suflera i ten  prezydencki  lapsus linguae zostanie na wieki w księdze kondolencyjnej Japonii.  Minister Ewa Kopacz - nota bene,  absolwentka lubelskiej  AM, teraz Uniwersytetu Medycznego – już mnie nie zaskakuje, tylko potwierdza kolejny raz brak wyczucia politycznego podczas rozmów z pielęgniarkami. Pani minister  nie wyciąga wniosków z przeszłości. Słynne  „białe miasteczko” pod Urzędem Rady Ministrów niczego nie nauczyło członkini obecnego rządu.

Olbrzymią radość sprawił w niedzielę Kamil Stoch, zajmując pierwsze miejsce na skoczni w Planicy , wchodząc w rolę lidera po udającym się na „sportową emeryturę” Adamie Małyszu.

Wprawił mnie w osłupienie Krzysztof Cugowski w sobotnim programie telewizyjnym  „Bitwa na głosy”. Komentarz: „Tu nie chodzi o to, by śpiewać dobrze” jest, delikatnie rzecz ujmując – nie na miejscu. Porażkę trzeba umieć przyjąć, nawet gdy się z nią nie godzimy. Ale o tym chyba zapomniała nasza  gwiazda z „Budki Suflera”. Jeszcze większe rozczarowanie wywołał u mnie Wojciech Jagielski z Radia „Zet”, zasiadający jako ekspert w „Bitwie na głosy”. Doktor, który leczy, a na co dzień szef audycji muzycznych w „zetce” nie popisał się swoimi wypowiedziami, a wręcz błysnął brakiem kultury – domagając się rozmowy na temat pośladków jednej z uczestniczek audycji.  Trochę mnie poraża ignorancją – skądinąd niezła aktorka – Grażyna Szapołowska, która w tym samym programie co Jagielski, generalnie nie ma nic do powiedzenia i tylko zajmuje czas antenowy.

TVN-owski „X Factor” podobnie jak “Must Be the Music” w Polsacie są dobrymi programami, w których zaskakują swym talentem ich uczestnicy. Nieznani dotąd wykonawcy muzyki są prawdziwym magnesem dla ucha i oka. Perełki.

Kuba Wojewódzki, oraz Czesław Mozil, eksperci w „factorze”, są nieocenieni. Zaskakują pointami, celnymi uwagami i generalnie ozdabiają program niczym brylanty na szyi pięknej kobiety. Wyraźnie  odstaje od  nich, była menedżerka Dody oraz Edyty Górniak – Maja Sablewska, trzeci juror „factora”. Daje się wpuszczać w maliny Wojewódzkiemu i Czesławowi. Poraża ignorancją i nie pasuje do tego zestawu. Szkoda, że  Agnieszka Chylińska  nie zdecydowała się na udział w tym przedsięwzięciu artystycznym, bowiem potwierdziła ona niejednokrotnie w „Mam Talent”, że muzyczna maestria oraz jej wrażliwość są walorami niezbędnymi w doborze i kreowaniu nowych indywidualności.

Wśród niespodzianek trzeba wspomnieć o lubelskim „kwiatku do kożucha”, jakim niewątpliwie jest  skład Kapituły, która przyznaje trzy nagrody kulturalne miasta Lublina. Wielu jurorów tej kapituły nie spełnia podstawowego kryterium – nie zna lubelskiej kultury, więc jak ją może oceniać?  Przedstawione nominacje, wołają o pomstę do nieba i są zaprzeczeniem tego o co walczy Lublin – czyli nie dają szans na tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Ale decyzję o  powołaniu owej Kapituły podjęli wspólnie Prezydent Lublina Krzysztof  Żuk i Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk. Oczywiście obaj panowie mieli dobre intencje  ale ..... sprawili wszystkim niespodziankę.

Znając realia lubelskie -  nic zaskakującego. A ja myślałem, że teraz będą w naszym mieście same bestsellery i najtrafniejsze decyzje. Widać liczyłem na cud. I to jest niespodzianka?

 

poniedziałek, 21 marca 2011 09:07

Moje podróże

lubl1o
lubl1s
lubl1t
lubl1u
lubl1a
lubl1b
lubl1c
lubl1d
lubl1e
lubl1f
lubl1g
lubl1h
lubl1i
lubl1j
lubl1k
lubl1l
lubl1m
lubl1n
police hq
grand hotel prisztina
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20