Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

 

     Pan prezydent Krzysztof Żuk , w swojej ubiegłorocznej kampanii do lubelskiego Ratusza zapowiedział,że w sprawie rozstrzygnięcia losu Górek Czechowskich odbędzie się referendum. Jednocześnie jako jeden ze jego priorytetów wyborczych było"postawienie na ekologię".
No i jesteśmy ponad pół roku po wyborach i referendum - jako obietnica wyborcza prezydenta-elekta Żuka - odbyło się. Jego wynik , pomimo, że nieważny, ma znaczenie, bowiem znakomita większość głosujących Lublinian powiedziała "nie" koncepcji zabudowy górek przygotowanej przez dewelopera TBV Investment i propagowanej przez prezydenta Żuka. Obecnie zlecono przygotowanie opracowań urbanistycznych i ekologicznych, które będę gotowe we wrześniu i mają, mniej więcej,odpowiedzieć na pytanie: co jest najlepszym rozwiązaniem ekologiczno-urbanistyczno- społecznym dla lubelskich "kontrowersyjnych" górek i mieszkańców Lublina.

Objęcie rządów przez najmłodszego Prezydenta Ukrainy Wołodymira Zelenskiego to zapowiedź zmian w wielu dziedzinach życia kraju. Wystarczy powiedzieć, że na zakończenie swojego inauguracyjnego przemówienia Zelensky rozwiązał Wierchowną Radę (parlament) i zapowiedział przedterminowe wybory. Do tego zażądał od parlamentarzystów uchwalenia ustaw znoszących ich immunitet, jak również wprowadzenia przepisów o odpowiedzialności karnej parlamentarzystów i wysokich urzędników za nielegalne wzbogacenie się, oraz odwołanie ministrów obrony narodowej, szefa ukraińskiej służby bezpieczeństwa i prokuratora generalnego. 

     W Lublinie trwa lokalna biznesowo - ekologiczna potyczka o Górki Czechowskie. Rozgrywka, wyglądająca na demokrację przedstawicielską, jest w istocie próbą zdjęcia odpowiedzialności z prezydenta Żuka i radnych za podejmowane decyzje. Za 500 tyś zł. przeprowadzone zostanie w dniu 07 kwietnia pierwsze referendum w historii miasta, którego przedmiotem będzie plan zagospodarowania Górek Czechowskich. Jego wynik i ważność są raczej bez znaczenia, bo tak czy inaczej o losach Górek zdecyduje prezydent miasta.

 Dzisiejsze kino, a zwłaszcza serial ma za zadanie wciągnąć widza i zainteresować opowiadanymi obrazami i dialogami w przedstawianą historię. W dodatku serial sensacyjny ma być czymś szczególnym, niezwykłym mającym wprowadzić nas w klimat owej nadzwyczajnej sytuacji. I Netflix wychodząc z tego założenia wyprodukował w, koprodukcji z Polską, film,  ośmioodcinkowy serial „ 1983” . Film polski o naszej rzeczywistości ubranej w polityczną fantazję z odniesieniami do minionej historii, którą modyfikuje by podnieść jej atrakcyjność a jednocześnie ostrzec (?) przypomnieć (?) czy profilaktycznie zadziałać na naszą wyobraźnię by ustrzec przed opresyjnym, podsłuchowym, policyjnym państwem.

100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to święto, podczas którego PiS zafundowało wszystkim Polakom:
- bandycki luz w całym kraju tzn. przestępcy będą mieć pole do popisu, bo policjanci- którzy będą w pracy - zostaną zwiezieni do Warszawy aby chronić marsz prezydenta, czytaj ONR-u;
- skłócone, podzielone przez PiS społeczeństwo, które w żaden sposób nie odczuwa dumy, radości i sensu świętowania tej rocznicy, wobec dyktatorskich, nacjonalistycznych, ksenofobicznych i antyeuropejskich postaw partii rządzącej;
- kryzys sądowy i parlamentarny wynikający z notorycznego łamania przez ludzi PiS Konstytucji;
- bałagan administracyjny, urzędniczy, handlowy itp. czyli organizacyjny kraju wobec uchwalenia 12 listopada br. czyli 5 dni przed - dniem wolnym, który faktycznie spowoduje olbrzymie straty ekonomiczne i społeczne;
- 12 listopada tego roku będzie dniem” zespołu dnia wczorajszego „ PiS po 11 listopada i zapewne większość pracowników posiadających legitymacje tej partii pójdzie na zwolnienia lekarskie celem dalszego świętowania uwstecznienia Polski na arenie krajowej jak i zagranicznej.

W związku z tym 11 listopada lepiej spędzić z rodzina i najbliższymi aby nie narażać się na posadzenia o nacjonalistyczno- faszystowskie skrzywienie i wspieranie władzy, która tylko wolność i niepodległość ma na ustach bo w sercu ma to czego Daszyński i Piłsudski bardzo by się wstydzili.

Moje podróże

lubl1o
lubl1s
lubl1t
lubl1u
lubl1a
lubl1b
lubl1c
lubl1d
lubl1e
lubl1f
lubl1g
lubl1h
lubl1i
lubl1j
lubl1k
lubl1l
lubl1m
lubl1n
police hq
grand hotel prisztina
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20